Biuro w stylu Zen

Zastanawiasz się właśnie w jaki sposób urządzić biuro? Myślisz nad jakimś odmiennym niż tradycyjne biura stylem, który będzie robić wrażenie, ale pozwoli też pracownikom na pozytywną pracę i pozostawanie w zgodzie z samym sobą? Zależy Ci na harmonii wewnątrz biura i przede wszystkim na prostocie oraz oszczędności kolorystycznej? Nie chcesz, aby wnętrze emanowało przesadą, a wykazywało niechęć do zbytku?

W takim razie idealny będzie dla Ciebie styl Zen

Urządzanie biura w stylu Zen to wyzwanie, ale i wspaniałe doświadczenie. Możesz mieć pewność, że Twoje biuro będzie prawdziwym fenomenem. Musisz pamiętać, że styl Zen jest w gruncie rzeczy nierozerwalnie wręcz związany z kulturą jak i religią Japonii, powstał ponad 600 lat temu, ale zachwyca ludzi do dziś. Nie trzeba, a nawet nie powinno się urządzać biura całkiem w tym stylu – chodzi jedynie o czerpane inspiracji.

fotel biurowy

Najbardziej charakterystyczne cechy tego stylu to wręcz ascetyczna pustka, ogromny związek z przyrodą i wspomniana wcześniej oszczędność kolorystyczna. Również dekoracje są niezwykle skromne, jednak w efekcie biuro takie będzie wyglądało bardzo przyjemnie i schludnie. Niezależnie od stylu urządzonego biura to najważniejsze będą fotele biurowe (ergofotel.pl), biurko i kilka podstawowych mebli. Biuro to przecież miejsce pracy, więc musimy zadbać o jego ergonomię. Ergonomiczne fotele biurowe to podstawa pracy za biurkiem, która mniej męczy i nie nadwyręża kręgosłupa.