Sklep internetowy w modelu SaaS

Sklep internetowy w modelu SaaS może być bardzo kuszącą opcją dla sprzedawców. Za comiesięczną opłatę abonamentową możliwe jest bowiem otrzymanie gotowego sklepu, posiadającego wszystkie niezbędne elementy. Taki sklep nie wymaga aktualizacji ani tworzenia kopii zapasowych, a za każdy problem techniczny odpowiedzialny jest usługodawca.

Takie rozwiązanie jest również bardzo tanie, zwłaszcza jeżeli sprzedawca nie posiada przynajmniej kilku tysięcy złotych na uruchomienie sklepu na własnym serwerze. Z czasem jednak własna strona internetowa z e-sklepem opartym na własnej domenie może się okazać o wiele atrakcyjniejsza opcją. Warto więc wiedzieć, jak założyć sklep internetowy i czerpać z niego rzeczywiste zyski.

Model SaaS związany jest bowiem z kilkoma wadami. Przede wszystkim takie rozwiązanie nie daje pełnej kontroli nad własnym biznesem. Na dodatek bardzo często taka opcja jest dość mocno ograniczona, przede wszystkim pod względem możliwości pozycjonowania sklepu w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Z drugiej strony własna strona internetowa jest zintegrowana ze sklepem, co przynosi naprawdę wiele korzyści. Więcej informacji – http://www.womanlike.pl/firma/zakupy-przez-internet/

Sklep internetowy w modelu SaaS