aranżacja wnętrza

Trudne zadanie udekorowania wnętrza

Wiele osób twierdzi, że urządzanie wnętrza, czyli kupowanie mebli i malowanie ścian to niezwykle wymagające zadania. Oczywiście tak jest, jednak na prawdę trudno jest dopiero później, gdy szukamy dekoracji do pomieszczeń w naszym domu. To one bowiem nadają mu niepowtarzalnego klimatu.

Fototapety na ścianach

Ciekawym pomysłem, wdrażanym w życie przez coraz więcej osób jest wieszanie fototapet. Niewątpliwie, rozwiązują one doskonale problem gołych, nieatrakcyjnie wyglądających ścian. Warto jednak wiedzieć, jakie fototapety nadają się do konkretnych pomieszczeń.

Jeśli chodzi o pokój dzienny, tak na prawdę wszystko zależy od tego, jakie mamy meble oraz przede wszystkim w jakim kolorze są ściany. Nie możemy kupić bowiem fototapety na której dominują kolory, które gryzłby się z kolorem ściany.

Wydaje się, że najprościej jest wtedy, gdy ściany są w kolorze białym. Do bieli akurat pasuje w zasadzie wszystko. Możemy na takiej ścianie powiesić ciemne panoramy miast, jak i zdjęcia kwiatów, czy drzew.

Jeśli zaś chodzi o sypialnię, tutaj wydaje się, że wybór fototapet jest już nieco bardziej ograniczony. Raczej nie można sobie pozwolić na jaskrawe fototapety, które budzą niepokój. Niszczyłby one atmosferę w sypialni.

aranżacja wnętrza